TERMINALE PŁATNICZE oferta specjalna dla nowych klientów, oferta obejmuje umowy podpisywane na 24 i 36 mies.
 
 1. POLSKA BEZGOTÓWKOWA
 • OFERTA PB 36 MSC (10 MSC x 1 zł)  Umowa na 36 miesięcy, pierwszy rok pb, następnie 10 msc po 1 zł,
 • OFERTA PB 24 MSC (8 MSC x 1 zł)  Umowa na 24 miesięcy, pierwszy rok pb, następnie 8 msc po 1 zł,
 1. OFERTA STANDARDOWA
 • OFERTA STANDARDOWA 36 msc (10 MSC x 1 zł)  Umowa na 36 miesięcy w tym 10 msc po 1 zł.
 • OFERTA STANDARDOWA 24 msc (8 MSC x 1 zł)  Umowa na 24 miesiące w tym 8 msc po 1 zł.

Więcej informacji: Zamów rozmowę


Nowa matryca stawek VAT 2020r.

   Czytaj więcej


Paragon musi mieć NIP, by wymienić go na fakturę

Od 1 stycznia 2020 roku sprzedawca jest uprawniony do wystawienia faktury do paragonu na rzecz innej firmy wyłącznie w sytuacji, gdy na wystawionym paragonie fiskalnym zostanie umieszczony NIP nabywcy. Przepisy w tym zakresie nie dotyczą sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W przypadku takiej sprzedaży istnieje możliwość wystawienia faktury do paragonu nawet w sytuacji, gdy na paragonie nie znajduje się numer NIP.

Wielu przedsiębiorców ma obawy czy nie będzie zmuszonych do wymiany kasy fiskalnej na nowszy model? Oczywiście że nie, nie będzie takiego obowiązku, ale w takiej sytuacji osoba dokonująca zakupu jeszcze na etapie przed wystawieniem paragonu fiskalnego będzie musiała zgłosić, że na dokonywany zakup chce otrzymać fakturę. Wówczas sprzedawca nie będzie wystawiał paragonu fiskalnego tylko od razu fakturę. Przedsiębiorca będzie mógł wystawić fakturę „ręcznie”, na przykład z bloczka.

W razie niedostosowania się do wprowadzonych przepisów, ustawodawca przewiduje kary finansowe w wysokości odpowiadającej 100% kwoty podatku VAT wykazanego na fakturze, której dotyczy dane wykroczenie. Sankcje będą miały zastosowanie nie tylko w odniesieniu do sprzedawców, lecz także nabywców, którzy ujmą wystawioną w ten sposób fakturę w ewidencji VAT.

Sprzedawcy mogą wystawiać faktury uproszczone, gdy kwota należności ogółem nie przekracza 450 zł albo 100 euro (art. 106e ust. 5 pkt 3 ustawy o VAT). Nie trzeba wówczas podawać niektórych danych, które muszą zawierać zwykłe faktury. W praktyce fakturą uproszczoną może być również paragon, o ile opiewa on na kwotę nie wyższą niż 450 zł albo 100 euro i zawiera określone dane. Od 1 stycznia 2020 r. taką fakturą uproszczoną jest paragon z NIP. Do takiego paragonu, uznanego za fakturę uproszczoną, nie będzie już konieczności wystawienia dodatkowej faktury.

Paragon z NIP daje więc prawo do odliczenia VAT, o ile będzie wystawiony na kwotę nie większą niż 450 zł (albo 100 euro).


Nowe stawki PTU

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 30 kwietnia 2019 r. obowiązuje nowa matryca stawek podatkowych (§ 6.1, pkt 5) dla WSZYSTKICH urządzeń fiskalnych (on-line, EJ, kopia papierowa) fiskalizowanych od 1 maja 2019 r.

 • Litera „A” – przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%,
 • Litera „B” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,
 • Litera „C” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,
 • Litera „D” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,
 • Litera „E” – przypisane zwolnienie od podatku,
 • Litery „F” i „G” – przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Zmiana stawek PTU tylko po raporcie dobowym i przed sprzedażą.

Dla kas fiskalizowanych przed 1 maja 2019 r. zmianę matrycy VAT należy przeprowadzić do 31 lipca 2019 r. Do tego dnia można rejestrować sprzedaż w oparciu o dotychczas stosowaną matrycę stawek VAT.


Kasy fiskalne ONLINE to w założeniu nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które będą mogły komunikować się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Centralny Rejestr Kas (inaczej Repozytorium) będzie gromadzić szereg danych m. in: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.

Czytaj więcej

 

 Nowa kasa w ofercie: FAWAF lite, Wiodący producent urządzeń fiskalnych na polskim rynku – firma Posnet – wprowadził do swojej oferty nową kasę fiskalną Fawag Lite zaprojektowaną przez Lubelskie Fabryki Wag S.A. To niewielkie, praktyczne urządzenie posiada wszelkie funkcje potrzebne do sprawnego prowadzenia sprzedaży. Znakomicie sprawdzi się w małych sklepach, kwiaciarniach, wyspach marketowych, butikach itp. oraz wszelkiego rodzaju punktach usługowych: salonach fryzjerskich i kosmetycznych, punktach gastronomicznych typu fast-food, warsztatach samochodowych i innych.

Czytaj więcej

 

IPOS DUET

iPOS duet

Kasoterminal na miarę rewolucji fiskalnej

Przedstawiamy jedyny na rynku kasoterminal, który sprawi, że obsługa sprzedaży w Twoim sklepie nareszcie stanie się przyjemnością. Nie potrzebujesz kasy fiskalnej i jej ograniczeń. Kupując iPOS duet otrzymujesz fiskalny system kasowy i terminal płatniczy w jednym!

  Czytaj więcej

 

 

 

 

JPK

 

 

 

 

 

 

Kompletny harmonogram wprowadzenia e-kontroli, poradnik jak działać oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zawarliśmy w poniższej publikacji przygotowanej we współpracy z ekspertami.
 Czytaj więcej

 

 

 

POsnet Ergo Posnet Ergo.

 

Do oferty Posnet trafiła nowa kasa fiskalna - Ergo. To ergonomiczna kasa fiskalna będąca perfekcyjnym połączeniem najbardziej istotnych właściwości kas oraz dotychczasowego doświadczenia w ich tworzeniu. To sprawdzone rozwiązania, niezwykła wytrzymałość oraz bogata funkcjonalność zamknięte w kompaktowej obudowie. Główną zaletą kasy jest jej modułowość, dająca użytkownikowi możliwość rozbudowy na każdym etapie prowadzenia działalności.

Ergo to urządzenie bogate funkcjonalnie. Może działać samodzielnie, jak również stanowić element systemu kasowego. Z kasą współpracują wszystkie niezbędne urządzenia, a w wersji rozszerzonej kasa posiada także tunelowanie portów COM oraz dodatkowe interfejsy komunikacji bezprzewodowej: WiFi, Bluetooth lub modem 3G.

Kasa Ergo to doskonałe narzędzie pracy zarówno mobilnej, jak i stacjonarnej. Czytaj więcej

 


 

Czytaj wiecej


Czytaj wiecej


 

 Czytaj wiecej


 

 Czytaj wiecej


 

 

 Czytaj wiecej


 

 

 Czytaj wiecej