Wagi

Wagi  Terminale płatnicze Czytniki kodów  Kolektory danych  Drukarki etykiet Metkownice

WAGI NIEKALKULACYJNE

 

Waga ELZAB Prima 2, jasna lub grafitowa
Płaska waga elektroniczna z możliwością dołączenia dodatkowego wyświetlacza LCD na słupku. Obciążenie maksymalne 6/15kg. Interfejs RS232 i USB.
Jest przeznaczona do współpracy z kasami fiskalnymi firmy ELZAB S.A. oraz z innymi kasami i urządzeniami wyposażonymi w interfejs szeregowy lub USB. Może pracować również jako samodzielna waga ogólnego przeznaczenia.
Wymiary zewnętrzne: szer. 319 x głęb. 307 x wys. 78 mm

 

Waga DIBAL PS-50
Płaska, elektroniczna waga kontrolna, jest wagą elektroniczną o niewielkich gabarytach i kompaktowej, ergonomicznej obudowie. Dwa duże, podświetlane wyświetlacze LCD. Zasilanie z sieci lub z wbudowanego akumulatora. Zakres ważenia 3/6, 6/15, 15/25 kg.
Wymiary zewnętrzne: wys. 130 x głęb. 240 x szer. 130 mm

Waga wisząca DS-676H specjalnie przystosowana do pracy na targowiskach oraz do ważenia wilgotnych towarów takich jak: ryby, mięso. Zasilanie sieciowe lub bateryjne (ok. 600 godzin pracy przy uzyciu baterii).

Rozmiar szalki: 260 mm

Prosta waga elektroniczna DS-673SS  wykonana w całości (wraz z szalką) z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, łącząca w sobie funkcjonalność oraz niezawodność w trudnych środowiskach zakładów produkcyjnych i gastronomicznych (kuchnia). zakres ważenia: 3/6kg e=1/2g lub 6/15kg e=2/5g

Wymiary zewnętrzne: wys. 130 x szer. 250 x głęb. 290 mm.

WAGI KALKULACYJNE

 

Waga ELZAB Prima K, jasna lub grafitowa
Płaska, elektroniczna, dwudziałkowa waga kalkulacyjna. Dwa alfanumeryczne wyświetlacze LCD i interfejs RS232. Pojemność bazy 32510 PLU. Obciążenie maksymalne 15kg.
Waga dwudziałkową wagą kalkulacyjną realizującą wszystkie funkcje typowe dla tej grupy urządzeń, takie jak dokonanie dokładnego pomiaru masy oraz wyliczenie należności za zważony towar.
Wymiary zewnętrzne: wys. 89 x szer. 319 x głęb. 362 mm.

Dwie wersje: z wysięgnikiem lub bez.

 

Waga DIBAL SPC
Waga SPC jest elektroniczną wagą kalkulacyjną w kompaktowej, funkcjonalnej obudowie. Posiada 2 podświetlane wyświetlacze LCD, wyświetlacz klienta w zależności od wersji jest umieszczony w korpusie wagi lub na wysięgniku.
Waga jest standardowo wyposażona w akumulator zapewniający jej poprawną pracę w sytuacji czasowego braku zasilania sieciowego nawet do 100 godzin. Obciążenie maksymalne – odpowiednio 15kg/30kg.

Wymiary zewnętrzne: wys. 100 x szer. 315 x głęb. 330 mm.

Elektroniczna waga kalkulacyjna DS-781 EB RS (z wysięgnikiem lub bez) łącząca w sobie wysokie parametry techniczne, łatwość obsługi, niezawodność, oszczędność czasu klienta i sprzedawcy, a także niski koszt zakupu. Waga w standardowym wyposażeniu posiada wbudowany port komunikacyjny RS-232C za pomocą którego waga może komunikować się z kasą fiskalną lub z komputerem.

Wymiary zewnętrzne: wys. 382 x szer. 336 x głęb. 380 mm.

Wagi kalkulacyjne CAS AP-1, od wielu lat obecne na polskim rynku, cenione za wysoką jakość, niezawodność i trwałość, wykorzystywane są w wielu punktach handlowych.
Dzięki wprowadzeniu funkcji automatycznej zmiany działki wagi AP-1 zapewniają wysoką dokładność pomiaru. Dodatkowe wyposażenie opcjonalne umożliwia dostosowanie możliwości wagi do indywidualnych potrzeb klienta. Port RS232 umożliwia podłączenie wagi do kasy fiskalnej lub komputera. Waga AP-1 w zestawie z drukarką DEP-50 pozwala na sumowanie należności.
Wymiary zewnętrzne: wys. 495 x szer. 435 x głęb. 325 mm.

WAGI ETYKIETUJĄCE

 

Waga ELZAB Eco Print
Waga etykietująca dwuzakresowa z wyświetlaczem na wysięgniku. Dwa wyświetlacze LCD z podświetlaniem. Eco Print to nowoczesne wzornictwo, atrakcyjny wygląd, zadziwiająca funkcjonalność oraz prostota programowania i obsługi. Waga jest dedykowana do średnich i dużych placówek handlowych, w których wagi pracują w rozbudowanych sieciach. Pojemność bazy towarów do 22 000 PLU. Zasilanie sieciowe. Obciążenie maksymalne 15kg. Komunikacja za pomocą Ethernetu.

Wymiary zewnętrzne: zależne od wesji.

 

Waga DIBAL W-025
Jest dwuzakresową, elektroniczną wagą etykietującą umożliwiającą komunikację z kasą fiskalną, komputerem lub systemem POS. Nowoczesne wzornictwo, atrakcyjny wygląd, zadziwiająca funkcjonalność oraz prostota programowania i obsługi to główne atuty tego urządzenia. Dedykowana jest do średnich placówek handlowych, w których wagi pracują w rozbudowanych sieciach. Pojemność bazy towarów 5000 PLU. Zasilanie sieciowe. Obciążenie maksymalne 15kg. Komunikacja za pomocą Ethernetu. Wersja płaska lub z wysięgnikiem.

Wymiary zewnętrzne: wys. 160 x szer. 360 x głęb. 430 mm.

 

Waga DIBAL M-525
Jest dwuzakresową, elektroniczną wagą etykietującą umożliwiającą komunikację z kasą fiskalną, komputerem lub systemem POS. Nowoczesne wzornictwo, atrakcyjny wygląd, zadziwiająca funkcjonalność oraz prostota programowania i obsługi to główne atuty tego urządzenia. Dedykowana jest do średnich i dużych placówek handlowych, w których wagi pracują w rozbudowanych sieciach.. Pojemność bazy towarów 5000 PLU. Zasilanie sieciowe. Obciążenie maksymalne 15kg. Komunikacja za pomocą Ethernetu. Wersja płaska lub z wysięgnikiem.

Wymiary zewnętrzne: wys. 160 x szer. 375 x głęb. 470 mm.

 

Waga DIBAL M-545
Jest dwuzakresową, elektroniczną wagą etykietującą umożliwiającą komunikację z kasą fiskalną, komputerem lub systemem POS. Waga jest wyposażona w zintegrowany na płycie głównej interfejs Ethernet oraz bardzo wydajny mechanizm drukujący. To w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem, funkcjonalnością oraz prostotą programowania i obsługi sprawia, że jest to idealne urządzenie dla placówek handlowych średniej i dużej wielkości. Dodatkowym atutem wagi są 7″ wyświetlacze TFT. Pojemność bazy towarów 10000 PLU. Zasilanie sieciowe. Obciążenie maksymalne 15kg. Komunikacja za pomocą Ethernetu.

Wymiary zewnętrzne: wys. 547 x szer. 375 x głęb. 470 mm.

 

Waga Proxima 10
Jest elektroniczną wagą systemową. Posiada interfejs Ethernet oraz szybką i multiformatową drukarkę. Drukowane etykiety mogą zawierać wszystkie niezbędne informacje (np. masa, cena, data produkcji, data przydatności do spożycia, kod kreskowy, oznaczenia kontroli weterynaryjnej, skład surowcowy, oznaczenie partii produkcyjnej itp.).
Waga Proxima 10 ma kompaktową i funkcjonalną obudowę. Jej 2 wyświetlacze, klawiatura i mechanizm drukarki umieszczone są w korpusie wagi.
Może być opcjonalnie wyposażona w dodatkową szalkę foremkową ze stali nierdzewnej przeznaczoną do ważenia produktów “luzem” (np. sypkich, drobnych itp.) jak i wilgotnych czy mokrych. Pojemność bazy 26 400 PLU lub 16 000 PLU. Obciążenie maksymalne 15kg.

Wymiary zewnętrzne: wys. 200 x szer. 400 x głęb. 480 mm.

 

Waga Proxima 30
Jest elektroniczną wagą systemową. Posiada interfejs Ethernet oraz szybką i multiformatową drukarkę. Drukowane etykiety mogą zawierać wszystkie niezbędne informacje (np. masa, cena, data produkcji, data przydatności do spożycia, kod kreskowy, oznaczenia kontroli weterynaryjnej, skład surowcowy, oznaczenie partii produkcyjnej itp.).
Waga Proxima 30 ma funkcjonalną obudowę z wysięgnikiem. Jej 2 wyświetlacze i klawiatura umieszczone są na wysięgniku, a mechanizm drukarki umieszczony jest w korpusie wagi.
Może być opcjonalnie wyposażona w dodatkową szalkę foremkową ze stali nierdzewnej przeznaczoną do ważenia produktów “luzem” (np. sypkich, drobnych itp.) jak i wilgotnych czy mokrych. Pojemność bazy 26 400 PLU lub 16 000 PLU. Obciążenie maksymalne 15kg.

Wymiary zewnętrzne: wys. 560 x szer. 367 x głęb. 370 mm.

 

Waga Proxima 30K
Waga Proxima 30K to przedstawiciel najnowszej serii wag etykietujacych wyposażonych w ekran dotykowy.

Waga posiada zintegrowany na płycie głównej interfejs Ethernet oraz bardzo wydajny mechanizm drukujący. To w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem, funkcjonalnością oraz prostotą programowania i obsługi sprawia, że jest to idealne urządzenie dla placówek handlowych średniej i dużej wielkości.

Urządzenie jest wyposażone w ekran dotykowy od strony obsługi oraz wyświetlacz umieszczony na wysięgniku od strony klienta.

Interfejsy: Ethernet oraz RS232. Obciążenie maksymalne 15kg.

Wymiary zewnętrzne: wys. 590 x szer. 367 x głęb. 510 mm.

 

Waga Proxima 40T
Jest samoobsługową, elektroniczną wagą systemową. Posiada interfejs Ethernet oraz szybką i multiformatową drukarkę. Drukowane etykiety mogą zawierać wszystkie niezbędne informacje (np. masa, cena, data produkcji, data przydatności do spożycia, kod kreskowy, oznaczenia kontroli weterynaryjnej, skład surowcowy, oznaczenie partii produkcyjnej itp.).
Waga Proxima 40T posiada 2 wyświetlacze i klawiaturę w postaci dużego i czytelnego panelu umieszczone nad szalką, a mechanizm drukarki umieszczony w głównym korpusie wagi. Pojemność bazy 26 400 PLU lub 16 000 PLU. 80 dużych klawiszy bezpośredniego dostępu do towarów. Obciążenie maksymalne 15kg.

Wymiary zewnętrzne: wys. 800 x szer. 400 x głęb. 200 mm.

 

Zestaw etykietujący ML-200
Drukarka ML-200 obejmuje bardzo szerokie spektrum potrzeb etykietowania każdej branży. Ponieważ każdy klient ma swoje specyficzne wymagania, nasze urządzenia można spersonalizować w celu spełnienia najbardziej wymagających. Jest to rozwiązanie przeznaczone do etykietowania: na zapleczach sklepów, w zakładach produkcyjnych, w ubojniach oraz rzeźniach.

ML-200: Wysokiej jakości wskaźnik z klawiaturą oferujący szerokie rozwiązania w zakresie ręcznego etykietowania dla wszystkich rodzajów towarów. Posiada wbudowaną termiczną drukarkę etykiet o szerokości wydruku do 80 mm i może być również podłączony do zewnętrznej drukarki lub do drukarki termotransferowej dla bardziej wymagających klientów. ML-200 posiada wyświetlacz graficzny oraz komunikację ethernet.

Zestaw etykietujący ML-200 jest dostępny z platformami o zakresie ważenia do 30, 60, 150, 300 i 600 kg.

Wymiary zewnętrzne drukarki: wys. 224 x szer. 265 x głęb. 318 mm

Wymiary zewnętrzne: szalki: 800 x 500 lub 800 x 800 mm

WAGI DO ZABUDOWY

 

Waga do zabudowy + kosz montażowy
Elektroniczna waga dwuzakresowa do zabudowy z możliwością zainstalowania w niej najpopularniejszych poziomych czytników kodów kreskowych. Wyświetlacz LCD na wysięgniku oraz interfejs RS232. Obciążenie maksymalne 15kg.

Po zamontowaniu skanera MS7625 Horizon, Magellan 2300 czy Zebex z-6182 poprawia się komfort i szybkość pracy kasjera, ponieważ operacja ważenia i skanowania odbywa się w tym samym miejscu.

Wymiary zewnętrzne kosza (bez kołnierza): wys. 124 x gł. 311 x szer. 309 mm

 

Waga Vega 2 + kosz montażowy
Nowoczesna waga elektroniczna, wykonana w całości ze stali nierdzewnej. Konstrukcja wagi umożliwia wbudowanie jej w blat, przez co może być elementem w pełni funkcjonalnego, a przy tym taniego stanowiska kasowego. Rozwiązanie to można zastosować nawet na pojedynczym stanowisku sprzedaży, w małej placówce handlowej.. Wyświetlacz LCD graficzny na wysięgniku oraz interfejs RS232. Obciążenie maksymalne 15kg.

Wymiary zewnętrzne pomostu: wys. 70 x gł. 253 x szer. 333 mm

 

Waga Neptun 2
Elektroniczna waga dwuzakresowa do zintegrowania z zaawansowanymi skanerami bi-optycznymi. Wyświetlacz LCD na wysięgniku oraz interfejs RS232. Obciążenie maksymalne 15kg.

Najpopularniejsze modele skanerów z którymi może być zintegrowana waga Neptun 2: Magellan 8302, Magellan 8402.

 

Wago-skaner Neptun 2 MGL 8300/8400 to waga Neptun 2 zabudowana wewnątrz zaawansowanego czytnika bi-optycznego Magellan 8302 lub Magellan 8402. Górna pokrywa czytnika Magellan 8302/8402, wyposażona w szkło utwardzane lub szafirowe, stanowi szalkę wagi.

Przeznaczony do zabudowy wago-skaner Neptun 2 MGL 8300/8400, ze względu na zaawansowanie czytnika, dedykowany jest dla środowisk z dużym natężeniem skanowania.

Wymiary zewnętrzne: wys. 130 x gł. 102 x szer. 292 x dług. 401 mm

WAGI POMOSTOWE

 

Waga DIBAL PVC-50 450×350 lub 520×420
Jest elektroniczną wagą pomostową z dużym, dobrze widocznym, podświetlanym wyświetlaczem LCD. Może być zasilana z sieci lub z wbudowanego akumulatora.
Jest dostępna w 3 zakresach ważenia: do 30 kg, do 60 kg oraz do 150 kg. Posiada funkcję liczenia sztuk oraz programowania limitów.

Wymiary zewnętrzne: wys. 830 x szer. 420 x głęb. 670 mm.

 

Waga DIBAL DMI-610
Jest elektroniczną wagą pomostową z dużym, dobrze widocznym wyświetlaczem LED .
Jest dostępna w 3 zakresach ważenia: do 60 kg, do 150 kg oraz do 300 kg. Posiada funkcję liczenia sztuk oraz w interfejs RS232.

Wymiary zewnętrzne: wys. 830 x szer. 420 x głęb. 670 mm.

 

Waga CAT 17/1/400×500 lub 800×800
jest wagą elektroniczną, wykonaną z materiałów najwyższej jakości, pokrytych dodatkowo trwałą i odporną na trudne warunki pracy powłoką galwaniczną. Szalka wykonana jest ze stali nierdzewnej.
Interfejs RS232 w standardzie.

 Waga CAT 17/2/400×500 lub 800×800
Jest wagą elektroniczną, wykonaną z materiałów najwyższej jakości, pokrytych dodatkowo trwałą i odporną na trudne warunki pracy powłoką galwaniczną. Szalka wykonana jest ze stali nierdzewnej. Wyświetlacz LED na przewodzie, interfejs RS232 w standardzie.

Wagi pełnią w handlu bardzo ważną rolę. Im dokładniej waga waży towar, tym dokładniejsze będą wyliczenia należnej kwoty. A to nie narazi sklepu na straty. Prawidłowo dobrane urządzenia zapewnią właściwą pracę, sprawną obsługę i pozwolą uniknąć problemów związanych z oszustwami pracowników czy klientów.

Jak prawidłowo wybrać wagę?

Szeroki wachlarz oferty wag, pozwala na prawidłowe dostosowanie ich do rodzaju placówki handlowej. W tradycyjnych sklepach, tam gdzie klient płaci bezpośrednio przy kasie znajdą zastosowanie wagi kontrolne lub kalkulacyjne. W tym przypadku praktyczną rzeczą jest kompatybilność z kasą. Jest to ważne ponieważ informacja na temat ważonego produktu jest przesyłana automatycznie do kasy.

W sklepach samoobsługowych, gdzie są wydzielone stoiska z mięsem i nabiałem istotne zastosowanie mają wagi, które współpracują z nośnikiem kodów kreskowych. Większe placówki handlowe, to przede wszystkim wagi etykietujące, które mogą być również wykorzystywane do drukowania etykiet dla towarów paczkowanych. Wówczas najważniejsza jest możliwość pracy wagi w trybie paczkowania z automatycznym wydrukiem etykiety. Ułatwia to obsługę, gdyż etykieta jest drukowana samoczynnie po położeniu towaru na szalce i ustabilizowaniu odczytu. Wagi mogą posiadać rozbudowane możliwości etykiet, które zawierają informacje o składzie produktu.

Funkcjonalność, łatwość obsługi oraz koszty eksploatacji – są to niezbędne punkty na liście służącej do podjęcia decyzji o zakupie wagi sklepowej. Jakość, długość gwarancji oraz dostępność serwisu – to elementy wyboru nie do podważenia.

Przy wyborze wag elektronicznych trzeba brać pod uwagę łatwość ich obsługi – zarówno klawiatury, jak i wymiany papieru. Zbyt duża ilość czynności dokonywanych na klawiaturze i mało sprawne wymienianie rolki, będzie powodowało zwiększanie kolejki, a tym samym dłuższe oczekiwanie klientów i w efekcie ich niezadowolenie.

Marka firmy produkującej wagę jest również dość istotna. Dobrze jest, jeśli jest ona znana. W przypadku mało znanej marki mogą wystąpić problemy z legalizacją wagi. Z tego względu najlepiej sprzedają się wagi znanych producentów.

Wagi sklepowe możemy podzielić na:

Wagi kontrolne:

To najmniej skomplikowane modele wag wykorzystywane głównie w handlu obwoźnym i w najmniejszych placówkach handlowych. Cechują je: niewielkie rozmiary, prostota obsługi i niska cena zakupu. Dobrym przykładem wagi kontrolnej jest seria SW firmy CAS. Wszystkie modele wag z serii SW-1 PLUS są dwudziałkowe. Gwarantuje to większą dokładność ważenia towarów o małej masie, dzięki automatycznej zmianie działki pomiarowej zależnie od obciążenia szalki.

Zmodernizowana elektronika dzięki zastosowaniu technologii One Chip Module zapewnia wydłużony czas pracy przy zasilaniu bateryjnym, a w połączeniu z odświeżoną kolorystyką czyni z wagi SW-1 PLUS SR urządzenie nowoczesne, o wysokiej dokładności i niezawodności.

Najważniejsze cechy użytkowe i funkcjonalne wag kontrolnych:

  • waga dwudziałkowa,
  • solidna trwała obudowa,
  • plastikowa osłonka chroniąca przed zabrudzeniem lub zalaniem,
  • dwa duże wyświetlacze LCD,
  • szalka z tworzywa sztucznego,
  • klawiatura typu “Soft Touch”,
  • zasilanie bateryjne z automatycznym wyłączaniem po 10, 20 lub 30 minutach,
  • zasilacz sieciowy,
  • wskaźniki: zero, stable, niski poziom baterii,
  • funkcje: wł/wył, zero, tara, hold (uśrednianie wyniku).

Wagi kalkulacyjne:

To wagi przeznaczone głównie do średnich i małych placówek handlowych, gdzie sprzedaż prowadzona jest w sposób tradycyjny, czyli towar podaje sprzedawca i od razu wystawia paragon fiskalny.

Bardzo popularnym przedstawicielem wag kalkulacyjnych jest waga AP-1 firmy CAS – popularnie zwana “Angel”. Wagi kalkulacyjne AP-1, od wielu lat obecne na polskim rynku, cenione za wysoką jakość, niezawodność i trwałość, wykorzystywane są w wielu punktach handlowych. Dzięki wprowadzeniu funkcji automatycznej zmiany działki wagi AP-1 zapewniają wysoką dokładność pomiaru. Dodatkowe wyposażenie opcjonalne umożliwia dostosowanie możliwości wagi do indywidualnych potrzeb klienta. Port RS232 umożliwia podłączenie wagi do kasy fiskalnej lub komputera. Waga AP-1 w zestawie z drukarką DEP-50 pozwala na sumowanie należności.

Najważniejsze cechy użytkowe i funkcjonalne wag kalkulacyjnych:

  • sprawdzona, trwała i niezawdona konstrukcja,
  • duże czytelne wyświetlacze,
  • klawisze szybkiej sprzedaży,
  • duża, wyprofilowana szalka,
  • możliwość bezpośredniej współpracy z kasą fiskalną.

Wagi etykietujące:

To wagi przeznaczone głównie do średnich i dużych placówek handlowych. Wagi najczęściej są używana na stoiskach samoobsługowych, stoiskach mięsnych, w magazynach i hurtowniach oraz zakładach produkcyjnych i przetwórstwa żywnościowego różnych branż. Są stosowane tam, gdzie zachodzi potrzeba dokładnego pomiaru masy, dokonania tzw. kalkulacji w postaci wyliczenia należności za masę zważonego towaru oraz wydrukowania etykiety ze wszystkimi niezbędnymi informacjami (np. masą, ceną, datą produkcji, datą przydatności do spożycia, kodem kreskowym, oznaczeniami kontroli weterynaryjnej, składem surowcowym itp.). Przykładem dobrej i taniej wagi etykietującej jest Elzab Eco Print.

Waga Eco Label jest wagą kalkulacyjną, drukującą etykiety (z możliwością druku na papierze paragonowym oraz ciągłym-samoprzylepnym). Wagi Eco mają nieduże wymiary, kompaktową i funkcjonalną obudowę z najwyższej jakości materiałów oraz szalkę ze stali nierdzewnej. Posiadają 2 czytelne i podświetlane wyświetlacze LCD umieszczone w korpusie wagi (w wersji ”PL”) lub jeden wyświetlacz w korpusie wagi, a drugi na wysięgniku (w wersji ”VE”). Konstrukcja wag Eco chroni gniazda interfejsów i wnętrze przed przypadkowym zalaniem mechanizmów wag i elementów drukarki cieczą. Wagi Eco są standardowo wyposażone w akumulator zapewniający im poprawną pracę w sytuacji czasowego braku zasilania sieciowego (nawet do 90 godzin, a z użyciem drukarki do ponad 2200 rachunków 2-3 pozycyjnych przy optymalnych warunkach eksploatacji – zgodnie z warunkami określonymi w instrukcji użytkownika). Wagi Eco są gotowe do pracy w systemie dwuwalutowym, posiadają funkcję przeliczania należności na euro. Opcjonalnie mogą być wyposażone w dodatkową szalkę foremkową ze stali nierdzewnej przeznaczoną do ważenia produktów ”luzem” (np. sypkich, drobnych itp.) jak i wilgotnych czy mokrych.

Najważniejsze cechy użytkowe i funkcjonalne wag etykietujących:

  • wydruk na etykietach i paragonach kodów kreskowych zgodnych ze standardem EAN 13,
  • wykonanie z najwyższej jakości materiałów,
  • stabilny i odporny na drgania oraz przeciążenia układ pomiarowy,
  • szalka standardowa i opcjonalna ze stali nierdzewnej, spełniającej wymogi sanitarne i kryteria dopuszczenia do kontaktu z żywnością,
  • możliwość ograniczenia dostępu do funkcji wagi oraz jej programowania przez wprowadzenie hasła,
  • wskaźnik poziomu naładowania akumulatora,
  • energooszczędność (możliwość wygaszania wyświetlacza),
  • automatyczne zerowanie pustej szalki,
  • wygodna, prosta i szybka obsługa,
  • łatwy i funkcjonalny sposób załadunku rolki etykiet lub papieru, łatwość utrzymania w czystości.

Wagi platformowe:

Są to wagi wykorzystywane na zapleczach sklepów i w magazynach. Doskonale sprawdzają się także w ubojniach, zakładach przetwórstwa, hurtowniach i szpitalach. Są niezastąpione podczas przeprowadzania remanentu towarów składowanych luzem oraz rozliczania magazynu. Popularną wagą platformową jest waga DB-1H firmy CAS popularny “Dolphin”.

Trwała i niezawodna waga platformowa DB-1H cieszy się długim i niesłabnącym zainteresowaniem na polskim rynku. Stosowana jest w magazynach oraz na zapleczach placówek handlowych do kontroli dostaw towarów ważonych.

Solidna szalka ze stali nierdzewnej przeznaczona jest do ważenia dużych i ciężkich towarów. Czytelny, ruchomy wyświetlacz pozwala na łatwy i szybki odczyt wyniku ważenia.

Zmodernizowana waga DB-1H PLUS zawiera wszystkie pozytywne cechy swojej poprzedniczki, a jednocześnie nowa elektronika tej wagi, dodatkowe wyposażenie w RS 232C, dwa zakresy ważenia czyni ją jeszcze wygodniejszym narzędziem pracy.

Najważniejsze cechy użytkowe i funkcjonalne wag platformowych:

  • waga dwudziałkowa,
  • dokładność ważenia zarówno lekkich, jak i ciężkich towarów,
  • ruchomy (przegubowy) wyświetlacz pozwalający odczytać wskazania z różnych kątów,
  • wodoodporność,
  • dotykowa klawiatura,
  • duży czytelny wyświetlacz,
  • duża, wyprofilowana platforma pozwalająca na wygodne ustawienie towarów i zapobiegająca się ich zsuwaniu,
  • możliwość pracy w trudnych warunkach,
  • automatyczne zerowanie.

Legalizacja wag

Od 7 stycznia 2007r. obowiązują nowe przepisy dotyczące zasad legalizacji ponownej. Sprawdź, kiedy Twoja waga musi być poddana legalizacji ponownej.

Nowelizacja ustawy “Prawo o miarach” uregulowała zasady legalizacji ponownych dla wag nieautomatycznych.

Wagi wprowadzone do obrotu od dnia 1 maja 2004 r. do dnia wejścia w życie przywoływanej ustawy, powinny być zgłoszone do legalizacji ponownej po raz pierwszy przed dniem:

  • 31 grudnia 2007r. – gdy zostały wprowadzone do obrotu od dnia 1 maja 2004r. do dnia 31 grudnia 2004r.;
  • 31 grudnia 2008r. – gdy zostały wprowadzone do obrotu od dnia 1 stycznia 2005r. do dnia 31 grudnia 2005r.;
  • 31 grudnia 2009r. – gdy zostały wprowadzone do obrotu od dnia 1 stycznia 2006r. do dnia 7 stycznia 2007r.

Wagi wprowadzone do obrotu po wejściu w życie “Ustawy z dn. 15.12.2006r. o zmianie ustawy o systemie oceny zgodności oraz o zmianie niektórych innych ustaw” czyli od dnia 7 stycznia 2007r. poddawane będą legalizacji ponownej w terminach określonych w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 roku w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych, które weszło w życie 29 stycznia 2008r.

Wagi poddane ocenie zgodności po 7 stycznia 2007r. muszą być poddane pierwszej legalizacji ponownej przed upływem 3 lat, licząc od 1 grudnia roku, w którym dokonano oceny zgodności. Oznacza to, że wagi wprowadzone do obrotu (poddane ocenie zgodności) w 2007r. muszą być poddane legalizacji ponownej do 1 grudnia 2010r.

Druga i kolejne legalizacje ponowne muszą być wykonywane przed upływem 25 miesięcy, licząc od 1 dnia miesiąca, w którym dokonano legalizacji ponownej. Przykładowo – waga poddana legalizacji ponownej w lutym 2007r. musi być ponownie legalizowana do końca lutego 2010r.

Powyższe zapisy regulują kwestie legalizacji ponownej wykonywanej okresowo, przy założeniu, że w trakcie użytkowania, urządzenie nie było naprawiane, a cechy legalizacyjne i zabezpieczające nie zostały uszkodzone.

W sytuacji, gdy cechy legalizacyjne lub zabezpieczające zostały naruszone urządzenie musi być poddane legalizacji ponownej przed przystąpieniem do dalszego użytkowania.

Przypominamy, że obowiązek poddawania wagi okresowej legalizacji, jak również utrzymania cech legalizacyjnych w należytym stanie spoczywa na użytkowniku.